Adopcja psa krok po kroku, część 1

Musimy mieć świadomość, iż podejmując decyzję o zdecydowaniu się na adopcję psa musimy przeanalizować nasz styl życia, jak i również warunki domowe oraz materialne, a poza tym wyszukać dla siebie oraz swojej rodziny psa najlepszej dla nas samych rasy. Wskazuje się bowiem, że decyzję względem owej akceptacji psa podejmują zatem wszyscy członkowie owej rodziny. Faktem dość istotnym jest, iż to cała rodzina będzie w każdym detalu uczestniczyła w wychowaniu naszego ukochanego pupila.  Należy jednak zadać sobie pytanie jak wygląda owa adopcja krok po kroku. Są to następujące etapy:

- Akceptacja naszej decyzji o adopcji pupila przez całą rodzinę,

- Wybór odpowiedniego psa,

- Proces zadzwonienia do danego schroniska w celu umówienia się na spotkanie dotyczące adopcji poszczególnego zwierzęcia,

- przejrzenia aktów normatywnych dostępnych w schronisku,

- jeżeli wszystko się zgadza należy podpisać umowę adopcyjną,

   Wybór odpowiedniego czworonoga powinien być poprzedzony osobistą wizytą w schronisku. Pomogą nam w tym na pewno wolontariusze, ale i również pracowników znajdujących się w danej placówce.

Jednak na tym całościowy aspekt się nie kończy. Następnie musimy mieć na uwadze, jakie musimy spełnić warunki. Na pewno należy wskazać, iż musimy mieć ukończone osiemnaście lat. Czy to wystarczy? Niestety nie. Następnie trzeba pamiętać o zorganizowaniu miejsca dla psa. Powinniśmy być świadomi, że istnieje ewentualność, że będziemy mieć  wizytację ze schroniska w celu zobaczenia czy na pewno wszystko jest zorganizowane w odpowiedni sposób. Należy być świadomym, że musimy okazać zwierzęciu całą naszą miłość oraz opiekę. Co należy jednak przygotować do odbioru naszego psa? Na pewno dowód osobisty. Następnie dokonanie odpowiedniej wpłaty – jednak zgodnie z obowiązującym regulaminem adopcji. Wskazuje się, że z reguły są to kwoty od dziesięciu do nawet stu złotych.  Bardzo ważna kwestia … Osoba odbierająca zwierzaka nie może być pod wpływem alkoholu oraz innych środków odurzających.  Należy pamiętać, że schronisko wydaje przede wszystkim nowemu właścicielowi: psa zdrowego, książeczkę zdrowia. Dodatkową opcją jest również fakt i nasz nowy pupil zostaje zachipowany.

Podsumowując cała rodzina będzie w każdym detalu uczestniczyła w wychowaniu naszego ukochanego pupila.  Należy jednak zadać sobie pytanie jak wygląda owa adopcja krok po kroku. Należy być świadomym, że musimy okazać zwierzęciu całą naszą miłość oraz opiekę. Co należy jednak przygotować do odbioru naszego psa? Na pewno dowód osobisty.