Czego nie może jeść pies?

Wskazuje się, iż na temat dobrego odżywiania naszego psa można mówić bardzo długo. Wskazuje się, że mówi się, iż ile jest osób tyle mamy dostępnych opinii. Musimy jednak mieć na uwadze, że jest jednocześnie dostępna spora ilość poradników na interesujący nas temat ,,zdrowego odżywiania” psów, jednak przede wszystkim należy porozmawiać na temat tego czego nasze psy nie powinny w żadnym wypadku jeść. Są również takie produkty, których pewne psy nie mogą jednak jeść, takie których jednocześnie nie powinny oraz takie, które zdecydowanie mogą jeść, ale należy mieć na uwadze, że w ograniczonych ilościach. Faktem jest, że każdemu zdarza się jednak przy obiedzie dać psu pod stołem kawałeczek owego kurczaczka, a co za tym idzie ziemniaczka bądź jakąś kosteczkę. W ten sposób bardzo szkodzimy naszemu psu. Jedzenie przygotowane dla ludzi w żaden sposób nie nadaje się jednak do spożycia dla zwierząt.  Nasze posiłki zawierają sporo soli, a co za tym idzie mocnych przypraw, które jednocześnie szkodzą naszemu psu. Można więc sporządzić pewną listę składników/ produktów, których nasz pupil nie może jeść. 

Oto lista rzeczy, których pies nie powinien jeść:

- alkohol,

- awokado,

- brokuły,

- czosnek,

- cebula,

- ciasto drożdżowe,

- czekolada,

- grzyby,

- gałka muszkatołowa.

Analizując alkohol musimy wskazać, że powoduje on zaburzania funkcjonowania ich organizmu, jak i również utratę przytomności, a w niektórych sytuacjach nawet śmierć. Następnie musimy wskazać, iż bardzo toksyczny. Natomiast owe brokuły powodują bardzo istotne problemy trawienne dla naszych psów. Cebula oraz czosnek. Dla psa zawierają jednocześnie toksyczną substancję tiosiarczan sodu, która jest przede wszystkim toksyczna dla naszych psów, a co za tym idzie spożycie jej może spowodować poważne zatrucie, a co za tym idzie może również doprowadzić do śmierci. Analizując kawę przedstawia się, że kofeina jest niebywale szkodliwa dla wszelkich psów, a więc może również powodować ogromne zaburzenia ciśnienia. Należy również przedstawić czekoladę. To właśnie ona zawiera dość toksyczną dla naszego psa teobrominę, co powoduje ona spore uwalnianie adrenaliny, co zatem wpływa niekorzystnie na pracę ich serca.

   Podsumowując wiele osób jest świadome, iż liczne słodycze mogą być bardzo szkodliwe dla naszych zwierząt. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o czekoladzie, a więc produkcie, który jest bezapelacyjnie zabroniony. Zatem nie powinien on gościć w diecie naszego pupila. Poza tym zawiera ona toksyczną dla większości psów teobrominę. Podkreśla się, iż śmiertelna dawka tego przysmaku dla psa o przybliżonej masie trzydziestu pięciu kilogramów: niecałe dwa kilogramy czekolady mlecznej, jak i również pół kilograma czekolady gorzkiej. Wielu opiekunów błędne myśli, iż gorzka czekolada w żaden sposób nie szkodzi psu. Przez zawarte w niej poszczególne związki wytwarza się dostępna adrenalina, która jednocześnie przyspiesza tętno, jak i również bicie serca oraz dopływ krwi - do mózgu. Musimy pamiętać, iż przedawkowanie ,,czekolady” może nawet zakończyć się zawałem serca czworonoga.