Wybór imienia dla psa

Wielu z nas wydaje się, że wybór idealnego imienia dla naszego psa to niebywale prosta sprawa – jednak jest to bardzo mylne stanowisko. Musimy być więc świadomi, że wybór idealnego imienia dla naszego zwierzaka to dość odpowiedzialne zadanie. Skutkuje to tym, że każdy właściciel dorosłego czworonoga zastanawia się nad dobrym wyborem imienia, które jednocześnie nada ,,naszemu” psu charakter. Inaczej jednak dobieramy imię dla starszego pieska, a zupełnie inaczej dla ,,szczeniaczka”. Zazwyczaj mamy do czynienia z naszym małym, a jak bardzo słodkim szczeniaczkiem.

Bowiem nasuwają się na myśl dość zdrobniałe imiona, a zarazem bardzo delikatne, które w sposób właściwy pasują do wyglądu naszego pieska. powinniśmy jednak ,,wziąć pod uwagę”, że nasz pieszczoch w pewnym momencie dorośnie oraz wybrane pod wpływem emocji nie będzie pasować.  Jednak przy wyborze takiego imienia dla tegoż psa mamy możliwość kierowania się rasą psiaka czy cechami wyglądu pod kątem zewnętrznym, a więc: umaszczenie, jak i również wielkość bądź znaki szczególne. Bardzo modne stały się tak zwane humorystyczne imiona. Więc chudy piesek może nazywać się ,,kluska”. Wskazuje się, że wiele osób przy czynności wyboru imienia dla pupila czerpie ową inspirację z ulubionych filmów czy nawet bajek.

Musimy więc mieć na uwadze, iż bardzo popularne są owe imiona: Reksio i Bolek, jak i Pluto czy nawet Smerf. Jednak nie należy przesadzić z owymi inspiracjami bowiem czasami imię naszego bohatera, którego lubimy nie koniecznie będzie idealnie pasowało do ,,naszego pieska”. Znane są również przypadki dość niewłaściwych imion dla naszych psów, które są w większości przypadków konsekwencją dla psów (najczęściej szkodliwą). Musimy zatem pamiętać o pewnych aspektach:  imię to nie może być zbyt długie, następnie nie powinno być ono kojarzone z pewną komendą, ponieważ pies będzie mocno zdezorientowany. Poza tym imię musi pasować do naszego psa w każdym okresie jego rozwoju, a co za tym idzie nie powinno być wulgarne oraz obraźliwe.  Wskazuje się, że wybieranie tegoż imienia dla naszego psa to idealny  pomysł na spędzenie czasu w gronie najbliższych.

Podsumowując warto jest pomyśleć o fakcie, iż nadajemy psu imię na całe jego życie. Nie powinniśmy zmieniać imienia w dalszym jego rozwoju. Można wskazać, iż owe sytuacje mają miejsce i niektóre psy potrafią się w pełni zaadaptować. Należy zaznaczyć, że w przypadku poszczególnych ,,rasowców” sprawa jest specyficzna. W związku z czym hodowca nadaje imiona zgodnie z pewnym regulaminem określonej hodowli psów rasowych. Poza tym często zdarza się sytuacja, iż hodowcy nadają bardzo odjechanie imiona, iż właściciele nazywają psa w określony sposób.